HJÄLPTJÄNSTER

MENY

LYSSNA

Kontakta OSS

KONTAKT

Strömstad kommun

452 80 Strömstad
Växel 0526-190 00

Öppet 08:00 - 16:30
Lunch 12:00-13:00

Barn- och utbildning

Förvaltningskontoret
Klockaregatan 2

Öppet 08:00 - 16:30
Lunch 12.00-13:0

Grundskolan exp 0526‑192 34
grundskolan.expeditionen@stromstad.se

Gymnasiet exp 0526‑195 00
gymnasiet@stromstad.se

Förskola, fritidshem 0526‑193 99
forskolafritidshem@stromstad.se

Kulturskolan 0526‑192 94
kulturskolan@stromstad.se

Vuxenutbildningen 0526‑195 00
vuxenutbildningen@stromstad.se

Ställ en fråga

Lämna en synpunkt

Felanmälan

Ställ en fråga

Du är välkommen med alla sorters frågor om kommunen och den kommunala servicen






Lämna en synpunkt

Här kan du lämna synpunkter, förslag och klagomål, men också ge oss beröm. Din synpunkt registreras i kommunens diarium. Den blir då offentlig och kan läsas av alla.

Välj vilken typ av synpunkt du vill lämna *
Multiple selection








Veckobrev Rossö skola klass F-1

Veckobrev vecka 21

Måndag:

I teknik fortsätter vi att se på hur föremål har förändrats under tid.

Tisdag:

I so fortsätter vi jobba med barn förr och nu.

Onsdag:

I matten repeterar vi vad vi lärt oss.

Torsdag:

Läxor i svenska och matte för 1:an lämnas in och nya ges.

Fredag:

Idrott ute, ta med kläder för ombyte och dusch.

Övrig information:

Onsdag den 23/5 är det skolråd. Har ni frågor kring skolan lämna gärna dem till skolrådsrepresentanterna.

 

Trevlig vecka

Monica och Marita

Prenumeration

E-post adressen som du lämnar i detta formulär behandlas endast för att administrera din prenumeration. Strömstads kommun är personuppgiftsansvarig för behandlingen. Du hittar information om hur vi hanterar personuppgifter på www.stromstad.se/personuppgifterlänk till annan webbplats.

Arkivet för VECKObrev

Kontaktinformation

Besöksadress
Södra Rossövägen 4
Rossö

Kartalänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Personalrum
Telefon 0526-221 13

Tillförordnad rektor
Michael Johansson
Telefon 0526-190 87
michael.johansson@stromstad.se

Expedition
Norra Linnégatan 4
grundskolan@stromstad.se

Administratör
Jeanette Hasselblom
Telefon 0526-192 34
jeanette.hasselblom@stromstad.se

Hittar du vad du letar efter?

Tipsa EN VÄN

My Page

SENAST UPPDATERAD: 2018-05-18, Amanda Nilsson

SIDANSVARIG: Reimer Johansson