HJÄLPTJÄNSTER

MENY

LYSSNA

Kontakta OSS

KONTAKT

Strömstad kommun

452 80 Strömstad
Växel 0526-190 00

Öppet 08:00 - 16:30
Lunch 12:00-13:00

Barn- och utbildning

Förvaltningskontoret
Klockaregatan 2

Öppet 08:00 - 16:30
Lunch 12.00-13:0

Grundskolan exp 0526‑192 34
grundskolan.expeditionen@stromstad.se

Gymnasiet exp 0526‑195 00
gymnasiet@stromstad.se

Förskola, fritidshem 0526‑193 99
forskolafritidshem@stromstad.se

Kulturskolan 0526‑192 94
kulturskolan@stromstad.se

Vuxenutbildningen 0526‑195 03
vuxenutbildningen@stromstad.se

Ställ en fråga

Lämna en synpunkt

Felanmälan

Ställ en fråga

Du är välkommen med alla sorters frågor om kommunen och den kommunala servicen.






Lämna en synpunkt

Här kan du lämna synpunkter, förslag och klagomål, men också ge oss beröm. Din synpunkt registreras i kommunens diarium. Den blir då offentlig och kan läsas av alla.

Välj vilken typ av synpunkt du vill lämna *
Multiple selection








Stängningsdagar Rossö fritidshem

Stängning av verksamheten

De flesta förskolor och fritidshem stänger fyra veckor under sommaren samt upp till fyra dagar per år för studiedagar och planering. Öppethållandet begränsas under denna tid. De som har behov av plats under denna tid erbjuds plats på förskola/fritidshem som kan vara annan än ordinarie. Besked om vilka veckor och dagar det gäller lämnas senast en månad innan stängningen.

Generella stängningsdagar under 2017

Samtliga förskolor i kommunen stänger:
- 2017-01-10

Sommarstängning:
- 2017-07-07 - 2017-08-07

Beslutade stängningdagar för varje förskola och fritidshem

Fritidshem Rossö
Stängningsdagar: 2017-01-10

Kontaktinformation

Besöksadress
Södra Rossövägen 4
Rossö

Kartalänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Personalrum
Telefon 0526-221 13

Rektor
Reimer Johansson
Telefon 0526-194 02
reimer.johansson@stromstad.se

Biträdande rektor
Jessica Salqvist
Telefon 0526‑190 87
jessica.salqvist@stromstad.se

Expedition
Norra Linnégatan 4
grundskolan@stromstad.se

Administratör
Jeanette Hasselblom
Telefon 0526-192 34
jeanette.hasselblom@stromstad.se

Rubrik

Text

Hittar du vad du letar efter?

Tipsa EN VÄN

My Page

SENAST UPPDATERAD: 2017-01-04, Cecilia Wikström Boman

SIDANSVARIG: Reimer Johansson