HJÄLPTJÄNSTER

MENY

LYSSNA

Kontakta OSS

KONTAKT

Strömstad kommun

452 80 Strömstad
Växel 0526-190 00

Öppet 08:00 - 16:30
Lunch 12:00-13:00

Barn- och utbildning

Förvaltningskontoret
Klockaregatan 2

Öppet 08:00 - 16:30
Lunch 12.00-13:0

Grundskolan exp 0526‑192 34
grundskolan.expeditionen@stromstad.se

Gymnasiet exp 0526‑195 00
gymnasiet@stromstad.se

Förskola, fritidshem 0526‑193 99
forskolafritidshem@stromstad.se

Kulturskolan 0526‑192 94
kulturskolan@stromstad.se

Vuxenutbildningen 0526‑195 00
vuxenutbildningen@stromstad.se

Ställ en fråga

Lämna en synpunkt

Felanmälan

Ställ en fråga

Du är välkommen med alla sorters frågor om kommunen och den kommunala servicen






Lämna en synpunkt

Här kan du lämna synpunkter, förslag och klagomål, men också ge oss beröm. Din synpunkt registreras i kommunens diarium. Den blir då offentlig och kan läsas av alla.

Välj vilken typ av synpunkt du vill lämna * (obligatorisk)








Arbetslag årskurs 7

Pedagoger

Namn

Ämne

Anna Almqvist

spanska

Julia Carlsson

historia, geografi, samhällskunskap, religionskunskap

Sophie Casetou

kemi, biologi

Alva Ericson

matematik, fysik

Lisbet Fransson

engelska

Patrik Hallgren

historia, geografi, samhällskunskap, religionskunskap

Camilla Hedin

svenska som andraspråk, närvaroteam

Erik Karlsson

idrott och hälsa, svenska

Magnus Lauritzen

slöjd

Agnes Meyer

svenska som andraspråk

Karolin Pågsvenska

Christer Saltell

matematik

Alexander Weinehall

teknik



Sandra Palm


Maria Solstad




Tindra Sipos



Närvaroteamet

Marianne Wester

Mariann Svanberg

Camilla Hedin

Oscar Edman

 

Vit skolbyggnad.

besöksadress

Besöksadress
Norra Linnégatan 4, StrömstadKartalänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Facebook

skolledning

Rektor
Eva Hoffström
0526-192 44
eva.hoffstrom@stromstad.se

Biträdande rektor
Anna Säreborn Haugstöl
0526-194 12
anna.sareborn.haugstol@stromstad.se

service och stöd

Vaktmästare
Fidde Rognås
0526-192 18
fidde.rognas@stromstad.se

Skolvärdar
Juan Araos
0526-192 40
juan.araos@stromstad.se

Maria Hansson
0526-191 32
maria.hansson@stromstad.se

Elevcoach
Ingela Karlsson
072-142 34 60
ingela.karlsson@stromstad.se

Skolsköterska
Veronica Böhn
0526-192 56
veronica.bohn@stromstad.se

Kurator
Marianne Wester
0526-194 13
marianne.wester@stromstad.se

Specialpedagog
Linda Zäll
072-141 33 99
linda.zall@stromstad.se

Studie- och yrkesvägledare
Karin Oxenwaldt
0526-19 387
karin.oxenwaldt@stromstad.se

Rubrik

Text

Hittar du vad du letar efter?

Tipsa EN VÄN

My Page

SENAST UPPDATERAD: 2019-08-18, Cecilia Wikström Boman

SIDANSVARIG: Eva Hoffström