MENYN FINNS LÄNGST NER PÅ SIDAN

GENVÄGAR

MENY

Kontakt

Reception

Telefon: 0526-195 00
E-post: gymnasiet@stromstad.se

Besöksadress:
Tångenvägen 2
452 80 Strömstad

Postadress:
Strömstad Gymnasium
452 80 Strömstad

Expedition

Martin Dalenius - Rektor
Gymnasiet och Vuxenutbildningen
martin.dalenius@stromstad.se

Roz Lind - Biträdande rektor
Program: TK-NA + SA-HA-EK
roz.lind@stromstad.se

Christina Holmström - Biträdande rektor
Program: IM-GLU-BA-EE
christina.holmstrom@stromstad.se

Ylva Axelsson - Administratör
ylva.axelsson@stromstad.se

Besnik Obertinca - Administratör/Receptionist
0526-195 00
besnik.obertinca@stromstad.se

Stig Svanberg - Studie- och yrkesvägledare
0526-195 01
stig.svanberg@stromstad.se


Några av våra inspirerande lärare.

Programgrupper med undervisande lärare

Observera att samma lärare kan undervisa på flera olika program.

Ekonomiprogrammet (EK)

Handels- och administrationsprogrammet (HA)

Samhällsvetenskapsprogrammet (SA)

Naturvetenskapsprogrammet (NA)

Teknikprogrammet (TE)

Louise Buhre - Programansvarig
louise.buhre@stromstad.se

Jenny Coldén
jenny.colden@stromstad.se

Maria Carlgren
maria.carlgren@stromstad.se

Sven Pettersson
sven.pettersson@stromstad.se

Malena Mäkinen
malena.makinen@stromstad.se

Pontus Ericsson
pontus.ericsson@stromstad.se

Jonas Lind
jonas.lind@stromstad.se

Jonas Snees
jonas.snees@stromstad.se

Johanna Persson
johanna.persson@stromstad.se

Lars Meyer
lars.meyer@stromstad.se

Bygg- och anläggningsprogrammet (BA)

El- och energiprogrammet (EE)

Introduktionsprogrammet (IM)

Lärlingsutbildning

Sidansvarig: Martin Dalenius Senast uppdaterad: 2019-10-29