HJÄLPTJÄNSTER

MENY

LYSSNA

Kontakta OSS

KONTAKT

Strömstad kommun

452 80 Strömstad
Växel 0526-190 00

Öppet 08:00 - 16:30
Lunch 12:00-13:00

Barn- och utbildning

Förvaltningskontoret
Klockaregatan 2

Öppet 08:00 - 16:30
Lunch 12.00-13:00

Grundskolan exp 0526‑192 34
grundskolan.expeditionen@stromstad.se

Gymnasiet exp 0526‑195 00
gymnasiet@stromstad.se

Förskola, fritidshem 0526‑193 99
forskolafritidshem@stromstad.se

Kulturskolan 0526‑192 94
kulturskolan@stromstad.se

Vuxenutbildningen 0526‑195 00
vuxenutbildningen@stromstad.se

Ställ en fråga

Lämna en synpunkt

Felanmälan

Ställ en fråga

Du är välkommen med alla sorters frågor om kommunen och den kommunala servicen






Lämna en synpunkt

Här kan du lämna synpunkter, förslag och klagomål, men också ge oss beröm. Din synpunkt registreras i kommunens diarium. Den blir då offentlig och kan läsas av alla.

Välj vilken typ av synpunkt du vill lämna * (obligatorisk)








Stängningsdagar Odelsberg fritidshem

De flesta förskolor stänger fyra veckor under sommaren samt upp till fyra dagar per år för studiedagar och planering.

Öppethållandet begränsas under denna tid. De som har behov av plats under denna tid erbjuds plats på förskola som kan vara annan än ordinarie.

Sommaren 2020 kommer verksamheten att stängas v 28-31.
Mer information om detta kommer under våren.

Någon förskola kommer att ha öppet under stängningsdagarna. Vilken förskola det blir beror bland annat på vilket behov som finns, och kommer att meddelas i god tid innan den aktuella dagen.

Beslutade stängningdagar för varje förskola

Kontakt

Besöksadress
Storgatan 16
Strömstad

Kartalänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skolvärd
Göran Silvemark
Telefon 0526-192 43
goran.silvemark@stromstad.se

Rektor
Eva Stigberg
Telefon 0526‑195 14
eva.stigberg@stromstad.se

Biträdande rektor
Ulrika Bogren
Telefon 0526‑194 43
ulrika.bogren@stromstad.se

Expedition
Norra Linnégatan 4
grundskolan@stromstad.se

Administratör
Jeanette Hasselblom
Telefon 0526-192 34
jeanette.hasselblom@stromstad.se

Rubrik

Text

Hittar du vad du letar efter?

Tipsa EN VÄN

My Page

SENAST UPPDATERAD: 2018-12-26, Göran Boman

SIDANSVARIG: Eva Stigberg