HJÄLPTJÄNSTER

MENY

Kontakta OSS

KONTAKT

Strömstad kommun

452 80 Strömstad
Växel 0526-190 00

Öppet 08:00 - 16:30
Lunch 12:00-13:00

Barn- och utbildning

Förvaltningskontoret
Klockaregatan 2

Öppet 08:00 - 16:30
Lunch 12.00-13:00

Grundskolan exp 0526‑192 34
grundskolan@stromstad.se

Gymnasiet exp 0526‑195 00
gymnasiet@stromstad.se

Förskola, fritidshem 0526‑193 99
forskolafritidshem@stromstad.se

Kulturskolan 0526‑192 94
kulturskolan@stromstad.se

Vuxenutbildningen 0526‑195 00
vuxenutbildningen@stromstad.se

Ställ en fråga

Lämna en synpunkt

Felanmälan

Ställ en fråga

Du är välkommen med alla sorters frågor om kommunen och den kommunala servicen






Lämna en synpunkt

Här kan du lämna synpunkter, förslag och klagomål, men också ge oss beröm. Din synpunkt registreras i kommunens diarium. Den blir då offentlig och kan läsas av alla.

Välj vilken typ av synpunkt du vill lämna * (obligatorisk)








Mer om Valemyrskolan

På Valemyrskolan har vi en Rastkiosk där eleverna kan låna material som de kan leka och spela med på rasterna - som är fulla av glädje och aktivitet!

Valemyrskolans rastkiosk
Rastaktiviteter på Valemyrskolan

Nedan en bild från vårt knytkalas för elever och föräldrar. Bordet dignar av mat från många länder, och alla lät sig väl smaka!

Knytkalas på Valemyrskolan

Skoljoggen inleddes med uppvärmning på skolgården, ledd av vår skolvärd, innan eleverna gav sig ut i joggingspåret.

Uppvärmning inför Skoljoggen
Skoljoggen

Några bilder som exempel på vår fadderverksamhet och arbete med kamratskap. Kanske den allra viktigaste kunskapen vi kan förmedla till våra barn.

Fadderverksamhet
Tema kamratskap
Vit skolbyggnad med rött tegeltak.

Besöksadress

Besöksadress
Valemyrsskolan 1, Strömstad
Kartalänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Facebook

Skolledning

Rektor
Mercedes Carnet
0526-190 85
mercedes.carnet@stromstad.se

Service och stöd

Skolvärd
Hans Elfström
0526-192 41
hans.elfstrom@stromstad.se

Skolsköterska
Maria Haglund
0526-195 08
maria.haglund@stromstad.se

Skolsköterska
Lena Axenström
0526-192 84
lena.axenstrom@stromstad.se

Rubrik

Text

Tipsa EN VÄN

My Page

SENAST UPPDATERAD: , Cecilia Wikström Boman

SIDANSVARIG: Mercedes Carnet