HJÄLPTJÄNSTER

MENY

LYSSNA

Kontakta OSS

KONTAKT

Strömstad kommun
Norra Bergsgatan 23
452 80 Strömstad
Växel 0526-190 00

Öppetider

måndag-fredag
Kl 8.00-16:30

Ställ en fråga

Lämna en synpunkt

Felanmälan

Ställ en fråga

Du är välkommen med alla sorters frågor om kommunen och den kommunala servicen.
Vi ser till att du får svar.
Om du tycker att svaret dröjer, hör av dig till kommun@stromstad.se eller ring oss på 0526-190 00.






Lämna en synpunkt

Här kan du lämna synpunkter, förslag och klagomål, men också ge oss beröm. Din synpunkt registreras i kommunens diarium. Den blir då offentlig och kan läsas av alla.

Välj vilken typ av synpunkt du vill lämna *
Multiple selection









Media

Presskontakter politik

Vill du ha svar på politiska frågor, kontakta

Ordförande kommunfullmäktige:
Peter Heie (C)
070-313 86 80
peter.heie@stromstad.se

Ordförande kommunstyrelsen:
Peter Dafteryd (C)
0526-193 69
070-246 83 27
pmailto:peter.birgersson.dafteryd@stromstad.se

Ordförande Barn- och utbildningsnämnden:
Kerstin Karlsson (L)
072-573-56-07
kerstin.karlsson@stromstad.se

Ordförande Miljö- och byggnämnden:
Bengt Bivrin (MP)
0526 191 83
072-205 48 14
bengt.bivrin@stromstad.se

Ordförande Socialnämnden:
Anna-Lena Carlsson (C)
0526-310 45 
070-624 41 43 eller 070-609 13 41
anna-lena.carlsson@stromstad.se

Ordförande Tekniska nämnden:
Åsa Torstensson (C)
0526-240 92
070-343 96 18
asa.torstensson@stromstad.se

Presskontakter verksamhet

Vill du ha svar på verksamhetsfrågor, kontakta

Kommunchef
Maria Reinholdsson
0526-190 55
maria.reinholdsson@stromstad.se

Förvaltningschef Barn- och utbildningsförvaltningen:
Annelie Gollungberg
0526-192 20
annelie.gollungberg@stromstad.se

Förvaltningschef Miljö- och byggförvaltningen:
Michael Olsson
0526-193 70
michael.olsson@stromstad.se

Förvaltningschef Socialförvaltningen:
Monica Birgersson
0526-190 55
monica.birgersson@stromstad.se

Förvaltningschef Tekniska förvaltningen:
Roland Kindslätt 
0526-191 70
roland.kindslatt@stromstad.se

Presskontakt skydd- och säkerhet

Säkerhetssamordnare
Carin Oleryd
0526-192 19
carin.oleryd@stromstad.se

Presskontakt Turism- och besöksnäring

Turistchef Åsa Massleberg
Strömstad Infocenter
Ångbåtskajen 1
452 30 Strömstad
0526-190 30
070-898 71 33
asa.massleberg@stromstad.se

Infocenter

Turistchef
Åsa Massleberg
Strömstad Turistbyrå Ångbåtskajen 1
452 30 Strömstad
0526 623 30
infocenter@stromstad.se
www.stromstad.se/infocenterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

kontakt

Kommunikationschef
Maria Kvarnbäck
0526-191 84
maria.kvarnback@stromstad.se

Hittar du vad du letar efter?

Tipsa EN VÄN

My Page

SENAST UPPDATERAD: 2017-01-04, Lena M Sundberg

SIDANSVARIG: Maria Kvarnbäck