HJÄLPTJÄNSTER

MENY

LYSSNA

Kontakta OSS

KONTAKT

Strömstad kommun
Tekniska förvaltningen

452 80 Strömstad
Telefon 0526-191 60
Växel 0526-190 00

Besöksadress:
Prästängsvägen 30
Fastigheten Mekanikern 1
Prästängen

Öppetider

måndag-fredag
Kl 8.00-12.00 samt 13.00-16.30.

Ställ en fråga

Lämna en synpunkt

Felanmälan

Ställ en fråga

Du är välkommen med alla sorters frågor om kommunen och den kommunala servicen. Vi ser till att du får svar. Om du tycker att svaret dröjer, hör av dig till tn@stromstad.se eller ring oss på 0526-191 85.






Lämna en synpunkt

Här kan du lämna synpunkter, förslag och klagomål, men också ge oss beröm. Din synpunkt registreras i kommunens diarium. Den blir då offentlig och kan läsas av alla.

Välj vilken typ av synpunkt du vill lämna *

Multiple selection








kontakt handläggare

Kommuncenter
0526- 196 90
mbn@stromstad.se
Besök endast via bokningar

Besöksadress
Kommuncenter
Norra Bergsgatan 23

Plan- och byggchef
Elin Solvang
0526-194 77
elin.solvang@stromstad.se

Stadsarkitekt
Unni Liljegren
0526-196 29
unni.liljegren@stromstad.se

Verksamhetsledare
Ronny Andersson
0526-194 26
ronny.andersson@stromstad.se

Administration bygglov
Birgitta Lystad
0526-191 82
birgitta.lystad@stromstad.se

Gun Persson-Klink
0526-19 682
gun.persson-klink@stromstad.se

Ann Alfredsson 
0526-194 03
ann.alfredsson@stromstad.se

Bygglovshandläggare
Telefontid
08.30 — 09.30
(ej torsdagar)

Angela Sörensson
0526-194 62
angela.sorensson@stromstad.se

Peter Buse
0526-193 96
peter.buse@stromstad.se

Rickard Augustsson
0526-194 25
rickard.augustsson@stromstad.se

Marina Djakovic
0526-195 89
marina.djakovic@stromstad.se

Nawar Ali
0526-19 587
nawar.ali@stromstad.se

Hittar du vad du letar efter?

Tipsa EN VÄN

My Page

SENAST UPPDATERAD: 2015-12-11, Lena M Sundberg

SIDANSVARIG: Elin Solvang